Strefa wiedzy

Zmiana Serwisu

Zmieniłeś lokalizację i masz utrudniony dojazd do swojego serwisu lub nie jesteś zadowolonym ze świadczonych przez niego usług? – Zgodnie z prawem możesz go zmienić! Wiąże się to jednak z koniecznością załatwienia pewnych formalności. Dowiedz się jak możesz zmienić serwis swojego urządzenia fiskalnego w trzech prostych krokach!

Zmiana Serwisu Kasy

Serwisem kasy fiskalnej zostaje firma sprzedająca/fiskalizująca urządzenie. W momencie fiskalizacji kasy serwisant powinien dokonać stosownych wpisów o serwisie w Książce Kasy. W celu wykonania przeglądu lub naprawy kasy możesz skorzystać z usług wyłącznie  podmiotu prowadzącego serwis twojego urządzenia.

Aby dokonać zmiany serwisu,  wybierz i skontaktuj się z nowym serwisem posiadającym ważne  uprawnienia serwisowe na dany model urządzenia. 

Jesteśmy autoryzowanym serwisem wiodących producentów urządzeń fiskalnych na Polskim rynku: Posnet, Novitus, Elzab, Datecs i Emar.

Krok 1 - Wybierz Odpowiedni Wniosek

Od którego producenta posiadasz urządzenie fiskalne? Nazwę producenta znajdziesz na obudowie swojej kasy lub na stronie tytułowej Książki Serwisowej. Pobierz odpowiedni wniosek dla urządzeń producentów Elzab, Novitus i Emar:

lub skorzystaj z formularza elektronicznego w przypadku Posnet i Datecs:

Krok 2 - Wypełnij Formularz

Wszystkie informację dotyczące twojej kasy (numer fabryczny, unikatowy i ewidencyjny), datę fiskalizacji oraz dane dotychczasowego serwisu – znajdziesz w książce serwisowej. 

Do pola z danymi serwisu przejmującego wprowadź:

Wolanet Sp. z o. o.

al. Rzeczypospolitej 12/U11

02-972 Warszawa

NIP: 951-239-12-09

Tel: 22 620 62 58

Krok 2 - Wyślij Wniosek

W przypadku formularza elektronicznego, po wpisaniu właściwych danych wystarczy zatwierdzenie kodem otrzymanym w formie  bezpłatnego SMS. Potwierdzenie o dokonanym zgłoszeniu zmiany otrzyma również Serwis Zdający i Serwis Przejmujący  w formie wiadomości e-mail. 

W przypadku formularzy papierowych – wypełniony i podpisany wniosek wyślij na  adres mailowy:

Nie musisz zgłaszać zmianę serwisu do Urzędu Skarbowego, ten obowiązek leży po stronie serwisu!

Dowiedz się więcej o naszych usługach:

Przeczytaj również:

Sprawdź czym wiąże się prawidłowe użytkowanie urządzenia fiskalnego!